تبلیغات
درس عربی
درس عربی
در ماشین زندگی راننده باشیم نه مسافر. 
قالب وبلاگ
نویسندگان
لینک های مفید

۱. مثبت باشید.

«گاهی زندگی همانند کشتی شکسته می شود ولی نباید فراموش کنیم در قایق‌های نجات آواز بخوانیم.» – ولتر

در زندگی بار‌ها پیش می‌آید که کشتیمان در حال غرق شدن باشد ولی زمانی که در امواج دردسرساز به دنبال مثبت‌ها باشیم خورشید را که از افق بیرون می‌آید، پیدا خواهیم کرد. همیشه به یاد بسپارید که بلند‌تر از طوفان آواز بخوانید.

۲. عملکرد‌ها تفاوت ایجاد می‌کند.

«همیشه در جایی که فکر می‌کنم یک گل رشد می‌کند، خاری را می‌چینم و یک گل می‌کارم.» – آبراهام لینکلن

عملکرد سم پاشی علف‌های هرز همانند افکار مثبت است. بنابراین خارهای زندگی را با افکار مثبت بچینید و در روزهای آتی شکوفا شدن گل‌ها را تماشا کنید.

۳. انعطاف پذیر و انطباق پذیر باشید.

«نمی‌توانیم جهت باد را تغییر دهیم ولی می‌توانیم بادبان‌ها را تنظیم کنیم.» -نا‌شناس

در زندگی مواردی را می‌توانیم کنترل کنیم و بر موارد دیگری هیچ کنترلی نداریم. در مقابل شرایطی که کنترلی بر آن‌ها ندارید انعطاف پذیر باشید.

۴. خشم و سرخوردگی را‌‌ رها کنید.

«ناراحتی برای آنچه ندارید هدر دادن زمان است» – کن اس کیز

برای همه چیزهای خوبی که در زندگیتان دارید سپاسگزار باشید. برای داشتن خانواده و دوستان، غذایی که می‌خورید، سرپناهی که دارید…

۵. قدردانی کنید.

«از چیزهای کوچک لذت ببرید، ممکن است یک روز به عقب برگردید و بفهمید آن چیزهای کوچک خیلی مهم بودند.» – رابرت برلوت –

چطور آن چیزهای کوچک مهم هستند؟ خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم بدون روابطی که در آن ایجاد می‌کنیم، ارزشی ندارد. هنگامی که در بستر بیماری هستید ترجیح می‌دهید به تنهایی در خانه‌ای بزرگ باشید و یا در خانه‌ای کوچک با افرادی که شما را دوست دارند. خاطراتتان با دیگران مهم است، نه آن سرویس کریستالی که چون امکان شکستش وجود دارد، جرات استفاده از آن را ندارید.

۶. نگرش، منش و شخصیت خوب داشته باشید.

«خوشبختی یک نگرش است. ما خودمان را بدبخت، شاد و قوی می‌سازیم.» – فرانسیسکا ریگلر

شما ترجیح می‌دهید وقتتان را در اطراف فردی با نگرش خوب، موقعیت شاد و شخصیت اخلاقی قوی‌تر بگذارید یا فرد تنبلی با نگرش منفی وبدون هیچ یک از کدهای اخلاقی؟ انتخاب با شما است! ما می‌توانیم آن شخصی که می‌خواهیم در اطرافمان باشد باشیم.

۷. شکست‌ها تجارب جدیدی می‌آموزند.

یک ماشین نمی‌تواند بدون سیستم‌های مکانیکی کار کند، ولی می‌توان آن را با چند چکش کاری به راه انداخت… شما نیز همین طور هستید.» – مایک دالن

همه درزندگی زخمی می‌شوند، چه از درون چه ظاهری. آن زخم‌ها ما را قوی‌تر می‌کند و کمک می‌کند به شخصی که همیشه دوست داشتید، تبدیل شوید. این زخم‌ها ما را به شخصی که همین حالا هستیم تبدیل کرده است.
۸.
هیچ انتظاری نداشته باشید.

«بهترین مورد در زندگی این است که همه چیز غیر منتظره است – چون هیچ انتظاری وجود ندارد.» – الی کامارو

هنگامی که یاد بگیریم کار‌هایمان را بدون هیچ توقعی انجام دهیم، می‌آموزیم از هر لحظه از زندگیمان برای لذت بردن استفاده کنیم. هنگامی که به پیاده روی می‌روید، فکر نکنید که در حال ورزش هستید، آن را به عنوان لذت بردن از طبیعت در نظر بگیرید. اشکالی ندارد که کمی بایستید و گل باغچهٔ همسایه را بو کنید.

۹. تمرکز داشته باشید و دیدگاه‌تان را حفظ کنید.

«همیشه گل برای کسانی که می‌خواهند آن‌ها را ببینند وجود دارد.» – هنری ماتیس

هنگامی که به گل رزی نگاه می‌کنید زیبایی آن گل یا خارهای روی ساقه را می‌بینید؟ بیایید بر روی زیبایی گل تمرکز کنیم و دردی را که خارسببش می‌شود درک نماییم. با حسی مثبت، شما آن زمان غیر منتظره را در چشم اندازتان دارید و بر خوبی‌های ناشی از آن درد تمرکز می‌کنید، دقیقاً مثل یه گل رز.

۱۰. ترس کمتر و امید بیشتر.

«ترس کمتر، امید بیشتر؛ خوردن کمتر، جویدن بیشتر؛ ناله کمتر، تنفس عمیق‌تر؛ بحث کمتر، گفتگوی بیشتر؛ عشق بیشتر و همه چیز خوب از آن شما خواهد بود» – ضرب المثل سوئدی

با ترس، ناله و صحبت‌های منفی شیطان هدایتگر شما می‌شود. با امید و گفتگوی مثبت با عشق خداوند هدایت می‌شوید. دلتان می‌خواهد کدامیک هدایتگر شما یاشند؟

۱۱. خوشبینی با طنزی کوچک افزوده می‌شود.

«گاهی اوقات زندگی جهنم است. ولی هی! هر چیز شیرینی برشته است» – جی آندرو هلت-

طرف روشن از شرایط زندگیتان را بیابید و کمی طنز به آن‌ها بیافزایید، لبخندی بر صورتتان، نگرش خوبی در ذهن داشته باشید. بنابراین می‌توانید برای هر موقعیتی راه حلی پیدا کنید.

۱۲.بخشش کنید.

«بهترین چیزی که به دشمنتان می‌دهید بخشش؛ به یک رقیب، تحمل؛ به یک دوست، قلب خود؛ به فرزندتان، یک مثال خوب؛ به پدر، احترام؛ به مادر، رفتاری که موجب افتخارش شود؛ به خودتان، احترام؛ به تمام انسان‌ها، موسسه خیریه» – بنجامین فرانکلین

بخشش شما را‌‌ رها می‌کند و باعث می‌شود گذشته را پشت سر بگذارید. شما هنگامی با عملکرد و کلمات دیگران آسیب می‌بینید که آن‌ها را کنار خود داشته باشید. برای آن‌ها آرزوی خوب و احساس دلسوزی کنید.

۱۳. دوست داشتن دیگران را یاد بگیرید.

«یک فرد دوست داشتنی در دنیای دوست داشتنی زندگی می‌کند. یک فرد متخاصم در دنیای خصمانه؛ هر کسی که ملاقات می‌کنید آینه شماست» – کن کیز جونیور –

هنگامی که در آینه نگاه می‌کنی می‌خواهی دنیای خصمانه را ببینید یا یک دنیای دوست داشتنی؟

۱۴. همیشه به دنبال فرصت‌ها باشید.

«یاد بگیرید در هر شرایطی لبخند بزنید. آن را به عنوان فرصتی برای اثبات قدرت و تواناییتان ببینید.»- جو براون

در هر موقعیتی زمانی که به دنبال جنبهٔ مثبت باشید، فرصت‌ها و امکانات جدیدی پیدا خواهید کرد. هنگامی که پی به قدرتتان بردید از آن لذت ببرید.

۱۵. اندیشمند مثبت باشید.

«بعضی از مردم همیشه گله می‌کنند که گل سرخ خار دارد، خدا را شکر که خار‌ها گل سرخ دارند.»- آلفونس کر

ببینید چگونه تفکر مثبت می‌تواند هر چیزی را تغییر دهید. گل رز یکی از زیبا‌ترین گل هاست با اینحال آن خار دارد. ولی زمانی که زیبایی آن گل را می‌بینید، خارش را فراموش می‌کنید. زندگی مانند گل رز است. به منظور رشد و تبدیل شدن به فردی که می‌خواهیم باشیم باید درد را حس کنیم و از آن یاد بگیریم. پس گله‌مندی درباره اینکه زندگی غیرمنصفانه است را متوقف کنید. آن سبب می‌شود شما همانند آن گل سرخ زیبا شکوفا شوید.

http://khoshbakhti.ir/
طبقه بندی: مطالب و برنامه های مفید،
برچسب ها: ۱۵ قانون و نقل قول برای یافتن خوشبختی،
[ یکشنبه 4 تیر 1391 ] [ 10:51 ب.ظ ] [ فریبا حزباوی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


با سلام و درود
این وبلاگ برای استفاده‌ی دانش‌آموزان عزیز و همکاران گرامی طراحی شده. امیدوارم این تلاش ناچیز گام مثبتی در جهت گسترش دانش و فراگیری عزیزان باشد. نظرات و پیشنهادات شما می‌تواند این نهال را به ثمر برساند.
همواره شاد و پیروز باشید.


لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :